Bu ürünün kategorileri:
Çapalama Makineleri
Çapalama Makineleri | KADIOĞLU DUYARGALI ÇAPA MAKİNASI   4LÜ DİSKARO ATAŞMANIYLA | KAD4 |
KADIOĞLU DUYARGALI ÇAPA MAKİNASI 4LÜ DİSKARO ATAŞMANIYLA
Ürün Kodu  :  KAD4
Garanti Süresi  :  24 Ay

150 tl üzeri kargo bedava ile ilgili görsel sonucu

Eski Fiyatı  :  21.433,47 TL + KDV
Size Özel Fiyatı  :  18.333,33 TL + KDV
Toplam Fiyatı  :  19.800,00 TL (KDV Dahil)
 
 
Paylaş :
Ürün Bilgileri
Ürün Görüntüleri
Taksit Seçenekleri
Yorumlar
Aksesuarlar
    

ABUHAYAT ZİRAAT 
 
İZMİR / SELÇUK 
 
 
 

 

Kadıoğlu EKO Duyargalı Çapa Türkiye'nin en çok kullanılan duyargalı çapa makinelerindendir.  Engelleri nasıl aşacağını iyi bilen makina'nın tüm hareketini Alman Malı hidrolik dağıtıcı yönetir. Yıllar sonra dahi duyargasında ayar bozulması asla söz konusu değildir.

 Yeni nesil diskaro sistemi çapa yaparken toprağı ezmez, keserek karıştırır. Bu sistem sıra altlarında su geçirmeyen taban oluşturmaz, traktörü yormaz ve sarsmaz. Avrupa'nın en çok kullanılan sıra altı çapa sistemi diskaro tipidir. 

 

Yüzlerce kullanıcısıyla Kadıoğlu Makina'nın referans duyargalı çapa makinası haline gelmiş olan Kadıoğlu EKO'ya bitkiye yaklaşma mesafesi, çalışma hızı ve güvenliği olarak emsal gösterilecek başka bir makine yoktur. Dönerek çalışan çapaların aksine kesici takımlar otu toplamaz ve sarmaz, toprağı keser ve yatırır. Karıştırma işlemini fazlasıyla gerçekleştirir.
 

Neden duyargalı diskaro?

Yatay çalışan duyargalı çapalama makinaları dar alanda yüksek baskıyla vurarak çalıştığı için birkaç kullanımdan sonra sıra altlarında su geçirimsiz taban oluşturmakta ve derin işleme yapmadığı için yeterli havalandırma sağlayamamaktadır. Bu tip çapa sistemleri gelişmiş tarım ülkelerinde yıllar önce terkedilmiştir (İtalya, Almanya, İspanya, ABD vb.). Dikey çalışan sıralı frezeli sistemler ise otlu ve taşlı alanlarda ekipmanın zorlanması sonucunu doğurur.

Diskaro ile bağ-bahçe sıra altı toprak işlenirken, hızlıca ve verimli bir biçimde işlenmektedir. Küçük bir traktörle dahi zorlanmadan iş çıkar Kadıoğlu EKO ile 1 yol traktör hızıyla iş yapmak oldukça kolaydır.
 

Duyarga için sabit hız zorunluluğu yok

4 ayrı hassasiyet ayarı olan duyarga sistemine sahip duyargalı çapa makinası EKO istenirse 1 cm istenirse 5 cm kalınlığındaki bitkiye temas ettiğinde ataşmanı hızlıca geriye saklar. Bu hareketi özel tasarım hidrolik valfleri sağlamaktadır. (Üzerinde hiçbir elektronik veya gaz teli gibi bir mekanizma yoktur.) Duyarga teli hareketi direkt olarak valfleri açar ve piston yağ akışına anında tepki verir, hızlı çalışır bunun sonucunda traktör hızı 10 km/s'e kadar çıkıp tam randımanlı çalışabilmektedir. İstenirse çok düşük hızlarda da çapa yapabilmektedir.
 

Traktör kuyruk milinden güç almaz, ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlar

Hidrolik iş makinası prensibiyle tasarlanmış EKO sadece traktörün hidrolik yağ basıncıyla çalışır. Kuyruk mili boştadır ve traktör rölanti devrindeyken çalışabilmektedir.
 

Yalın, bakımı kolay, sudan veya tozdan etkilenmeyen hidrolik tasarım

Ekoda işlevi olmayan, makina gösterişini arttırmak amacıyla eklenmiş bir parça asla yok. Bize göre bu, iyi fiyat ve uzun ömürlü kullanım açısından oldukça önemlidir... İyi tasarım, iyi seçilmiş hidrolik valfler ve pistonlar birbiriyle tam uyum içerisinde çalışır ve makina yıllarca hizmet edecek yeterliliğe sahiptir. Uzun süre kar-kış vb hava şartlarına açık durumda beklese dahi çalıştırıldığında ilk günkü gibi çalışır.  
 

Isınma yapmaz, dinlenmeden ve ayarı bozulmadan gün boyu çalışabilir

Tüm duyarga mekanizması hidrolik çalıştığı için ısınma, takılma, yavaşlama gibi sorunlar asla söz konusu değildir... Makina dinlenmeden gün boyu çalışabilir. Sistem ani darbeleri absorbe ettiği için tüm toprak tiplerinde yıllar boyu kullanılabilir.

Sağlam Şasi

Kadıoğlu EKO'nun çelik pimlerine kadar tüm mekanik aksamı ihtiyaç duyulanın çok daha üstünde yüke dayanıklıdır. Kuvvet hangi yönden gelirse gelsin...

Sesle Kontrol

Duyargalı Bağ - Bahçe çapalarımızda her girme - çıkma anında daktilo sesine benzer bir ses duyarsınız. Bu özel ses yaylı pimiyle sağlanmaktadır ve operatörün arkasına bakmadan güvenle çalışmasını sağlar... Makinaya alıştıktan sonra ise işi oldukça hızlandırır.
 

İyi makina, İyi referanslar

Türkiye'de hemen hemen her bölgede çalışan bağ bahçe sıra altı (boğaz) çapası EKO sahipleri referansımızdır. Makina danışmanından bu konuda bilgi alabilirsiniz.
 

Yukarıdaki tabloda Kadıoğlu Eco standart modelin çalışma aralıkları verilmiştir.
Özel ihtiyaca göre farklı modellerinin imalatı yapılmaktadır. Bunun için siparişin 1 ay önceden verilmesi gerekmektedir.Uyumlu Ataşmanlar:

Kadıoğlu ECO bağ bahçelerde dip bölgesi sürümü, toprağın karıştırılması veya boğaz doldurma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.
Ağaç dibi dolduran doldurucu, Ekolojik ot mücadelesi için kök kesici gibi ataşmanları mevcuttur.

Sağ sütundaki videolar bölümünde "Ataşman Kullanma Klavuzu - Kadıoğlu Eko" isimli videodan montajı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 

 Set Oluşturma (Kapama) Ataşmanı:  
Ağaç, bağ diplerine set, tümsek oluşturmak için kullanılmaktadır. Kadıoğlu Duyargalı Çapa Makinalarının en çok tercih edilen ataşmanıdır.

 

 İş Ortaklarımız